• Košík zatím neobsahuje žádné zboží.

Péče o Latex

co je latex

Přírodní Latex pochází z kaučukovníku (Havea Brasiliensis). Jedná se o bílou tekutinu, vzhledem podobnou kravskému mléku. Ta je kanálky v kůře stromu odvedena a svedena do záchytných nádob. Za rok se z jediného stromu získá kolem 2-3 kg kg kaučuku.Tato tekutina se dále zpracovává, lisuje a barví aby výsledný Latexový sheet měl unikátní vlastnost pro kterou je vyhledáván včetně obdivihodné elasticity. 
Námi dodávané Latexové oblečení je vyráběné z kaučukovníkových plantáží v Malajsii.  Malasijský Latex je mezi odborníky ceněn pro svoji unikátní vůni.      

                                                                                                                                                                

Materiál pro výrobu Latexového oblečení

Přírodní kaučuk: 100% (Malajsijský kaučukovník - Havea Brasiliensis)
Dodávané tloušťky: 0.25 mm, 0.40 mm, 0.60 mm, 0.80 mm, 1.00 mm. Výběr ze 34 odstínů barev plných, transparentních i metalických.
Latex je přírodní materiál, se svojí specifickou vůní, je maximálně elastický a dokonale Vám poskytne pocit "druhé kůže". Miliony lidí na celém světě ho denně používají pro výkon svého povolání, pro svou zábavu, nebo pro naplňování svých erotických představ. A právě na tuto skupinu jsme se zaměřili s naší nabídkou Latexového oblečení od spodního prádla přes Catsuity a korzety až po dlouhé kabáty. 

Oblékání

Je poněkud obtížné, protože se soukáte do menší velikosti, než je Vaše vlastní tělo.  Výrazně Vám oblékání usnadní použití mletého mastku, nebo namazání těla čistým silikonovým olejem - viz. toto video.  Výrazně nedoporučujeme k oblékání nebo leštění olej Silikal, který kromě silikonového oleje obsahuje také příměsi poškozující Latex. Před každým oblékáním Latexové Catsuitu, si sundejte řetízky, prstýnky i naušnice a všechny předměty, které by mohly Latex poškodit. Je nutné dbát i na dlouhé, nebo ostré nehty, které můžou Latex poškodit, nebo poškrábat.
Nejpre se oblékají nohavice a stejně jako u dámských punčoch je dobré nejpre nohavice narolovat na obě ruce a postupným rozbalováním je natahovat na nohy nebo ruce. Pokud je nutné Latex trochu popotáhnout, nikdy to nedělejte prsty, hrozí protržení Latexu. Nejlepší metodou je posouvání tlakem dlaní ruky a tím Latex postupně posouvat do správné pozice. Zároveň tak vyhladíte záhyby a vrásky, které posouváním vznikají. U oblečení z tenkého Latexu 0.25 mm je tento postup, přímo nutný. Se silnějším Latexem 0.80 a 1.00 mm, je možno zacházet přiměřeně silněji. Při zapínaní zipu, je nutné k sobě nejpre přibližit obě poloviny a poté tahem za jezdce zipu, s citem zip zapnout. Posouvání jezdce zipu, musí jít zlehka, případně můžete zip namazat malým množstvím silikonového oleje. Pokud je zip na zádech, nejlépe Vám ho zapne partner/ka. Pokud není pomocník přítomen, je možné zip zapnout pomocí např. tkaničky která se protáhne okem jezde zipu. Uvolní se Vám tak jedna ruka, kterou můžete stahovat poviny zipu k sobě. Vyvarujte se zapínání zipu silou, může nastat defekt jezdce a selhání zipu. Při oblékání nespěchejte, berte jej jako součást zábavy nebo předehry.

Leštění

Leští se již oblečené oděvy. Lesk je záležitost osobního vkusu. Některé z barev vypadají lépe méně lesklé, ale naprostá většina barev vynikne právě díky vysokému lesku a ten také dodává latexu jeho atraktivitu. Nanášejte rukou nebo nejlépe rukou v latexové rukavici. Hadříky nebo houbičky část lesku zase vpijí do sebe. Optimálním řešením je čistý silikonový olej, který zaručí dokonalý a relativně dlouho trvající efekt. Pro zajímavost podobná tekutina se používa na vlhčení kondomů při jejich balení a je úplně neškodná. Další možností je použití lubrikantů na vodní bázi (ne na olejové bázi), ty se ale poměrně rychle ztratí, lesk nevydrží dlouho. Při použití silikonového oleje, vždy dbejte upozornění výrobce na případná rizika např. při náhodném zasažení očí. Při leštění Catsuitu, také pozor na nežádoucí naolejování koberce, nebo podlahy po které byste později mohli uklouznout. 

Svlékání

Je jednodušší než oblékání. Nicméně nepatří mezi aktivity, které by zabrali jen pár vteřin. Opět klademe důraz na citlivé a jemné zacházení. Po vyklouznutí z obleku, bezodkladně omyjte vnitřní i vnější stranu vodou, případně použijte jemný hadřík k odstranění nečistot, které neodplavila voda. Netlačte a nedrhněte. Když použijete hodně mýdla, Latex se má tendenci slepit, proto mýdla stačí malé množství. Nejlepší je použít mýdlo s antibakteriálními účinky. Nakonec opláchněte čistou vodou. Po umytí oděv nechte okapat, osušte měkkou látkou nebo ručníkem a nechejte doschnout na tvarovaném a širokém ramínku (nikdy ne kovové ramínko), mimo dosah slunečního záření, intenzivního zdroje tepla a otevřeného ohně. Pro dokonalé vysušení je nezbytně nutné, pečlivé a důkladné obrácení naruby i do nejtenších záhybů. 

Skladování

Při skladování Latexového oblečení, je třeba dbát na to, aby místo pro uskladnění bylo tmavé a suché. Přímé sluneční světlo Latexu přímo škodí.  Pokud tedy budete své Latexové obleky skladovat ve své běžné šatní skříni, je to možné, ale je nutné zabránit případnému kontaktu Latexu s jinými oděvy a především s kovovými částmi (přezky, spony, mince, klíče, knoflíky .. atd.), které mohou Latex nevratně poškodit.  Latex mohou poškodit i ostatní oleje a mastnoty (mimo silikonového oleje). Pokud dojte k potřísnění, omyjte Latex vždy jen vlažnou vodou a mýdlem (nikdy ne chemická čistidla).
Pozor také na případný dlouhodobý kontakt s koženými oděvy, jelikož chemikálie použité při zpracování kůže mohou mít nežádoucí vliv na přírodní Latex. Nedoporučuji věšet Latexový oblečení např. šaty pouze za ramínka, jelikož by mohlo dojít k vyvěšení a také pozor na ramínka s ostrými hroty, na kterých by mohlo dojít k protlačení Latexu, což by mělo za následek nevratnou změnu vzhledu. Budete-li Latex ukládat na delší dobu, doporučujeme ošetřit slabou vrstvou silikonového oleje a uložit do tmavého plastového pytle či tašky. Skladujte složené, upravené, nikdy ne zmuchlané a barevně roztříděné. Důležité je, aby byl Latex skladován volně složený a po uskladnění nebyl ničím zatížen - po delší době by se v přehybech objevily vrásky. Neskladujte v blízkosti topení či jiného zdroje tepla, optimální teplota je do 25 °C. 
Samozřejmostí je přísně zakázáno Latex žehlit, prát v pračce a sušit v sušičce.

Doprava zdarma

při nákupu nad 10.000 Kč
 

kupóny se slevou 10%

Pro všechny nově registrované
 

+420 608 125 647

Podpora 24 hodin denně